بررسی تاریخچه ی ساعت امپریو آرمانی

 

امپریو آرمانی، نه به عنوان یک برَند، بلکه بخاطر مجموعه های آماده و متنوعش شناخته میشود. این برَند بر شاخصه های مدرن متمرکز است.

امپریو آرمانی دارای مجموعه هایی است که توسط جورجیو آرمانی طراحی شده اند و هر ساله در هفته مد میلان (Milan Fashion Week) مورد توجه قرار همگان می گیرند. فقط یک برَند دیگر این امتیاز را دارد و آن جورجیو آرمانی است.

بدون تردید، این برَند قبلاً نام خود را در صنعت مد تثبیت کرده و حتی اشخاص مشهوری همچون کریستیانو رونالدو، ویکتوریا و دیوید بکهام، مگان فاکس و ریحانا را به خود جلب کرده است.

ساعتهای امپریو آرمانی مانند سایر لوازم جانبی که این برَند تولید می کند به همان اندازه با کیفیت و ارزشمند هستند.

تاریخچه ساعتهای مچی امپریو آرمانی

امپریو آرمانی در اوایل دهه 1980 توسط جورجیو آرمانی، یکی از تأثیرگذارترین طراحان مُد در ایتالیا تاسیس شد.

زندگی جورجیو آرمانی

جورجیو آرمانی در تاریخ 11 جولای سال 1934 در پیاچنزا در ایتالیا بدنیا آمد.

در آغاز کار، وی تصمیم گرفت که شغل پزشکی را دنبال کند. سه سال بعد، او تصمیم گرفت که تحصیلات در رشتۀ پزشکی را رها کند و به ارتش پیوست. بعلت سوابق پزشکی اش، بعداً او را به یک واحد درمانی منتقل کردند. او مدت زیادی را در خدمت ارتش نماند.

در سال 1964، او کار خود را به عنوان یک تزئین کنندۀ ویترین در یک فروشگاه بزرگ در میلان آغاز کرد. سپس او به علت دانش و استعداد زیادش در زمینه پارچه و طراحی، به عنوان طراح یک شرکت تولید پوشاک مردانه به نام شرکت هیتمن (Hitman) شروع به کار کرد. سپس او به عنوان طراح لباس برای شرکت نینو سروتی (Nino Cerruti) کار کرد و پس از آن در اواسط دهه 1960 به عنوان یک طراح مستقل (freelancer) شروع به کار کرد.

تاسیس جورجیو آرمانی

ما بدون آشنایی دربارۀ تاریخچۀ شعبه اولیه برَند جورجیو آرمانی نمی توانیم واقعاً به تاریخچه امپریو آرمانی بپردازیم.

در سال 1975 جورجیو آرمانی شرکتش را بهمراه دوستش سرجیو گالئوتی تأسیس کرد. در اکتبر همان سال، این شرکت اولین مجموعه لباس های مردانه آماده بهارۀ خود را ارائه کرد. در تابستان سال بعد، آنها مجموعه لباس های زنانۀ خود را منتشر کردند.

بطور کلی هدف جورجیو آرمانی را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد:

“ کیفیت، ظرافت و سبک های متنوع با جذابیت جهانی.”

ساعتهای امپریوآرمانی در کجا ساخته میشوند؟

چونکه امپریو آرمانی یا به طور کلی خط تولید آرمانی، مهارت و تخصص زیادی در تولید ساعت ندارند، صرفاً بر طراحی ساعت های خود نظارت میکنند و دخالتی در تولید آن ندارند.

به همین دلیل، گروه Fossil مسئول تولید و توزیع ساعتهای امپریو آرمانی است که فعالیت تولید آنها در جنوب چین صورت میگیرد.

گروه Fossil نیز برای توسعه بیشتر در سبد محصولاتشان با محصولات سوئیسی به سوئیس منتقل شده است. حالا آنها از امکانات مونتاژ، ساخت قاب، طراحی و نمونه سازی اولیه سوئیسی برخوردار هستند. همچنین آنها یک ساختمان مرکزی در شهر بازل در سوییس دارند که دارای ساختمانی است که مرکز اصلی آن برای کلیه فعالیتهای اروپایی در آن قرار دارد.

علاوه بر امپریو آرمانی، گروه Fossil لوازم جانبی دارای مجوز را برای برَند های دیگر نیز تولید می کند، از جمله Skechers ، Karl Lagerfeld ، Michael Kors ، Marc Jacobs ، DKNY ، Diesel و Kate Spade New York.

بعد از چند سال گروه Fossil توزیع ساعت به طور مستقیم به برَند های مربوطه و یا از طریق مراکز توزیع خود در سراسر جهان را دنبال کرد.

شهرت ساعت هایامپریو آرمانی

اول از همه، اجازه بدهید اشاره کنیم که ساعتهای امپریو آرمانی “ساعتهای فشن” هستند. 

از اینكه تولید ساعت با كیفیت بالا را از این ساعت ها انتظار داشته باشیم یا آنها را با برَندهای ممتاز كه سابقه طولانی در ساخت ساعت دارند مقایسه کنیم اشتباه است. همچنین، از آنجا که ساعت ها محصولات اصلی این شرکت نیستند، در مورد علاقه مندان به ساعت یا کلکسیونرها صحبت چندانی در مورد ساعت های آنها صورت نمی گیرد.

ساعت های امپریو آرمانی معمولاً با برَندهای Boss و Gucci یا برَندهای ارزان قیمت مد مانند Guess،Diesel ، Michael Kors و سایر برَندهای دیگری که در فروشگاههای بزرگ مشاهده می کنید مقایسه می شوند.

با این حال، بر اساس بررسی ها و نظرات افرادی که از ساعت های امپریو آرمانی استفاده میکنند به نظر از آنها راضی هستند، زیرا بیشتر آنها به دلیل علاقه به برَند و جایگاه آرم آن، این ساعت ها را می خرند. تا آنجا که به کیفیت مربوط میشود، در مقایسه با سایر برَند های ساعت مچی، امپریو آرمانی به طور قابل توجهی با آنها در یک سطح موتوری حرکت میکند.

به عنوان مثال، بررسی های آمازون در مورد ساعت استیل ضد زنگ Emporio Armani Dress کاملاً مثبت است. خریداران در مورد اینکه شیک و درجه یک بودن بعنوان یک هدیه ظریف اظهار نظر می کنند.

به همین دلیل بیشتر خریداران این برَند را می خرند – این برَند از نظر زیبایی مُد بودن شهرت زیادی دارد. به طور کلی، خریداران آرمانی لزوماً، مانند آنچه در مورد برَندهای اُمگا، رولکس یا تگ هوئر به فکر نحوه کار کردن یا چرخ دنده های داخل ساعت هستند، در خصوص این برَند به فکر این خصوصیات نیستند.

بسیاری از مردم ساعت های امپریو آرمانی را گران قیمت توصیف میکنند، به خصوص با توجه به اینکه هیچ چیز استثنایی از برَند های دیگر موتور کوارتز ارائه نمی دهند. برخی می گویند شما در واقع فقط هزینه برَند را پرداخت می کنید.

با این حال، این استدلال می تواند در بیشتر ساعتهای فشن مورد استفاده قرار گیرد، افزایش و بالا بردن قیمت در موتورهای ارزان قیمت به دلیل شهرت و توانایی برند است که برای هر محصولی که آرم آن برَند را داشته باشد یک بهای گرانتری را به ارمغان می آورد.

خریداران جدی ساعت به این نکته اشاره خواهند کرد که شما می توانید ساعتهای Seiko یا Citizen را با همان رنج قیمت یا حتی کمتر پیدا کنید، و اینکه این برَند ها سابقه طولانی تری در تولید ساعت دارند و معلوم است که ساعت های آنها با دوام تر هستند. افرادی دیگری هم به شما توصیه می کنند برَند هایی مانند Bulova را بررسی کنید و یا به ساعت روی برَند Movado به عنوان یک سرمایه گذاری بسیار بهتر که شیک و درجه یک هم است سرمایه گذاری کنید.

به طور کلی و با توجه به نام این برَند، امپریو آرمانی در صنعت مد بسیار مورد احترام است.

آیا ساعتهای امپریو آرمانی کیفیت خوبی دارند؟

کیفیت ساعت های امپریو آرمانیهمانطور که در بالا اشاره شد، مسئله کیفیت یک مسئلۀ بسیار نسبی است و به اولویت های شما بستگی دارد.

اگرچه یک مجموعه دار جدی ساعت هرگز این ساعت ها را “ساعت های خوبی” نمی داند، اما کسی که به دنبال شهرت ساعت است ممکن است با توجه به شناخت برَند و زیبایی که آرمانی ارائه می دهد، از کیفیت آن هم بسیار راضی باشد.

این واقعیت که ساعت های امپریو آرمانی توسط Fossil تولید می شوند، ایده ای در مورد کیفیت آنها به شما می دهد.

ساعتهای امپریو آرمانی با موتور کوارتز ساخته شده اند، که تقریباً در 80% از ساعتهای امپریو آرمانی استفاده می شود. این ساعت ها اغلب مورد توجه علاقه مندان به ساعت قرار نمی گیرد، زیرا دارای پیچیدگی در ساخت نیستند. با این حال، آنها نمی توانند این واقعیت را که کوارتز حتی بیشتر از ساعت های مکانیکی دقیق است را انکار کنند.

ساعتهای امپریو آرمانی نیز از نوع دیگری است که دوستان و دیگران را در محافل اجتماعی شما تحت تأثیر قرار می دهد. لازم نیست زیاد حرف بزنید زیرا برَند روی ساعت دست شما خودش حرف ها را می زند.

بنابراین اگر به دنبال ساعتی هستید که بتواند زمان را به طور دقیق به شما نشان دهد و واقعاً ساعتی از یک برَند فشن سطح بالا باشد که بتواند شما را زیبا نشان دهد، پس می توان گفت که ساعت های امپریو آرمانی از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

ساعتهای امپریو آرمانی را از کجا بخریم؟

امپریو آرمانی بوتیک های زیادی در سراسر جهان دارد.

می توانید ساعت های این برَند را در اُسلو، فرانکفورت، عمان، بحرین، جده، بوگوتا، میامی، توکیو، آمستردام، مادرید، شیکاگو، پاریس، لندن، گلاسگو، لس آنجلس، هوستون، مکزیکو سیتی، جاکارتا، کوالالامپور، میلان، بوئنوس آیرس، استانبول، تل آویو، سیدنی، دبی، لیما، سئول، سنگاپور، بانکوک، نیویورک، زوریخ، کیپ پائولو، وین، دهلی نو و در بسیاری از شهرهای دیگر دور دنیا خریداری کنید.

اگر از علاقه مندان به ساعت های های‌کپی هستید می توانید در فروشگاه آماتیس واچ اقدام به خرید ساعت امپریو آرمانی کنید.

ساعت هوشمند امپریو آرمانی

ساعت هوشمند امپریو آرمانیپیش از خاتمه دادن به این بررسی دربارۀ امپریو آرمانی، اجاز بدهید نگاهی به ساعت های هوشمند این برَند نیز بیندازیم. بله شما آن را درست خواندید. امپریو آرمانی ساعت های هوشمند را نیز به بازار عرضه می کند.

در راستای هدف آنها برای دستیابی به بازار جوانان، امپریو آرمانی نه تنها ساعت های مرسوم و مُد روز، بلکه ساعت های مجهز به تکنولوژی روز را نیز ارائه می دهد. از نظر بعضی افراد ممکن است این موضوع تعجب آور باشد، اما برای افرادی که اطلاعات بهتری دارند، تعجبی ندارد. .علاوه بر این، امپریو آرمانی هنوز یک برَندی است که همیشه تلاش می کند که مُد روز باشد.

به همین دلیل، این برند ساعت های هوشمند ترکیبی و ساعت های هوشمند صفحه لمسی را بر اساس انتخاب شما ارائه می دهد.

برای اینکه در مورد ساعت های هوشمند آنها اطلاعاتی داشته باشید، در ادامه به بررسی اجمالی در خصوص آخرین ساعت های هوشمند آنها میپردازیم.

امپریو آرمانی Connected

برای شروع، قابلیت اتصال یک دستگاه زیبا و خوش ساخت است که عملکرد خوبی را ارائه می دهد. اولین نسخه از ساعت هوشمند با قابلیت اتصال در اواخر سال 2017 ارائه شد. از طرف دیگر، نسخه جدید و بهبود یافته آن تا ماه ژوئن 2018 در بازار عرضه شد.

طراحی و ساخت

طراحی و ساخت ساعت هوشمند امپریو آرمانیهر دو نسخه امپریو آرمانی Connected زیبا هستند. اگر چیزی وجود داشته باشد که باعث تمایز این ساعت هوشمند در بین سایر ساعت ها شود، طراحی زیبا و شیک آن است. آنها شیک، باریک، با اعداد نشان دهندۀ زمان سیاه و سفید و یک ماشین مخفی واقعی هستند.

قاب استیل ضد زنگ آن به رنگ نقره ای، طلایی، خاکستری یا مشکی ارائه می شود که دارای یک بند تک پیوند، یک حلقه میلانی یا بند چرمی است. هر کدام را که انتخاب کنید، قطعاً زیبا و ظریف هستند.

دارای صفحه نمایش لمسی 1.19 اینچی AMOLED بسیار خوانا است. حتی وقتی در فضای باز یا در معرض تابش مستقیم آفتاب هستید، مشکلی برای دیدن محتویات صفحه نمایش نخواهید داشت. همچنین می توانید آن را همیشه در حالت روشن تنظیم کنید، به این معنی که زمان همیشه بر روی صفحه نمایش داده می شود. نیازی نیست به آن ضربه بزنید، دکمه ای را فشار دهید یا مچ دست خود را بزنید.

جدا از ضربه زدن و کشیدن صفحه نمایش، ساعت هوشمند  Connectedبا استفاده از یک جفت دکمه کناری نیز کنترل می شود. اینها در موقعیت های دو و چهار قرار می گیرند. همچنین ساعت سه تاج دارد که می توانید برای پیمایش در آن رابط ساعت استفاده کنید.

در پشت مانیتور ضربان قلب را مشاهده خواهید کرد که در نسخه 2017 وجود نداشت. همچنین یک قاب ضد آب دارد که تا 3ATM در برابر آب مقاوم است. به این معنی که شما می توانید حتی در زمان شنا آن را درنیاورید، اما شما نباید آن را در زمان غواصی به دست بکنید.

مشخصات، برنامه ها و رابط

رابط کاربری ساعت از سیستم عامل Google Wear 2.0 استفاده می کند و با استفاده از آن می توانید به سایر برنامه های Google مانند Google Assistant و Google Fit نیز دسترسی داشته باشید.

با این وجود، نکته منفی این است که چیپست آن قدیمی است. به همین خاطر، برنامه های ساعت گاهی لگ دارند و عقب می مانند.

به هر حال، این برَند طیف گسترده ای از صفحه نمایش های منحصر به فردی را با انتخاب شما ارائه می دهد تا بتوانید آن را بی نظیر جلوه دهید.

برای گشتن در اعلان ها یا فهرست برنامه های نصب شده، می توانید از تاج چرخان برای پیمایش آسان تر استفاده کنید. اگرچه در صورت تمایل هنوز می توانید برنامه ها را با لمس کردن صفحه هدایت کنید.

تناسب اندام

این ساعت هوشمند همچنین ممکن است فقط یک ساعت فشن معمولی نباشد زیرا دارای ویژگی های متمرکز بر تقویت تناسب اندام شما نیز می باشد. این هم یک دلیل دیگر که احتمالا دوست دارید که آن داشته باشید.

دستگاه نظارت بر ضربان قلب با همکاری Google Fit چندین خوانش را در طول روز انجام می دهد و آنها را بر روی نمودار ترسیم می کند. این عملکرد را می توانید از طریق ساعت یا از طریق تلفن هوشمند مشاهده کنید. هنگام ورزش کردن به بررسی مداوم ضربان قلب نیاز خواهید داشت.

از ویژگی های دیگر این برَند می توان به move minutes و heart points قلب اشاره کرد. این ها دو حلقه هستند که اهداف روزانه شما را نشان می دهند. move minutes یک مکانیزم حرکت کلی شما را به صورت مرحله ای ثبت می کند در حالیکه heart points ضربان قلب شما را کنترل می کند و شما را برای بالا بردن آن ترغیب می کند.

هدف ویژگی تناسب اندام Google، به طور کلی، بجای بررسی برنامه ها با فاصله زمانی، ارائۀ یک سبک زندگی سالم است. برای انجام این کار، ساعت ضبط ساعت به طور خودکار انجام می شود، اما ممکن است قبل از شروع فعالیت آن را نیز درست تنظیم کنید.

این ساعت همچنین دارای GPS داخلی است تا بتواند به راحتی مکان شما را تشخیص دهد. با استفاده از این ویژگی، شما می توانید تلفن خود را در هنگام پیاده روی در خانه جا بگذارید و هنوز می توانید ثبت اطلاعات دقیق مکان دویدن یا راه رفتن خود را داشته باشید.

اگر به این فکر می کنید که آیا این ساعت می تواند خواب شما را ردیابی کند، باید بگوییم که بله می تواند. با این حال، شما برای فعال کردن این ویژگی باید یک برنامه ثالث را نصب کنید. ساعت به طور خودکار این کار را نمی کند.

عمر باتری

عمر باتری ساعت هوشمند امپریو آرمانیمانند سایر ساعت های هوشمند یا به طور کلی و با توجه به برنامه های متصل، عمر باتری ساعت هوشمند با قابلیت اتصال تا حد زیادی به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. سازنده آن ادعا می کند که عمر شارژ کامل آن یک تا دو روز دوام دارد. عمر دو روزۀ آن در زمانی امکان پذیر است که استفاده از برنامه های آن را به حدا برسانید و تماس ها و پیام ها را محدود کنید و اعلان ها را قطع کنید. با استفاده از برنامه های مختلف و استفاده از GPS پس باید آن را در پایان یک روز مجددا شارژ کنید.

با این وجود توصیه می کنیم برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی آن در وسط روز، شارژ آن هر شب انجام شود. بنابراین، بهتر است اواخر روز آن را به تلفن هوشمند خود متصل کنید.

سیاست ضمانتامپریو آرمانی

از آنجایی که ساعت های امپریو آرمانی توسط گروه Fossil تولید می شوند، ضمانت آن نیز به عهده آنهاست.

هر ساعت امپریو آرمانی با ضمانت 2 ساله گروه Fossil از تاریخ خرید ارائه می شود. این ضمانتنامه مواد و نقص در تولید را پوشش می دهد. شما فقط باید یک مدرک خرید-یا یک نسخه از رسید یا مهر فروشنده را در دفترچه ضمانت داشته باشید.

به طور خاص، تنها اجزای تحت پوشش گارانتی عقربه ها، اعداد نشان دهندۀ زمان و مکانیزم حرکت ساعت هستند. هزینه تعمیر اجزا ذکر شده یا در صورت لزوم تعویض آن رایگان است. ضمانتنامه ساعت در زمان تعویض به مدت 2 سال دیگر از تاریخ دریافت ساعت تعویضی تمدید میشود.

از طرف دیگر، ضمانت نامه هیچ نقصی در مواد و کار باتری، قاب، کریستال، بند، از جمله آبکاری روی قاب یا بند را شامل نمی شود. برای اطلاعات و جزئیات بیشتر وب سایت آنها را ببینید.

جمع بندی

به طور کلی، روشن است که امپریو آرمانی تلاش می کند تا جایگاه بالای خود را در صنعت مُد حفظ کند. جدا از ساعت های آنالوگ، ساعت های هوشمندی را نیز برای حفظ جایگاه در بازار فناوری ارائه می دهد.

ممکن است ساعتهایی با کیفیت خیلی عالی را تولید نکند اما هنوز هم قابل توجه هستند، به خصوص اگر برای محصولات خریداری شده ارزش مُد و شناخت برَند را نیز اضافه کنید.

هر کدام از ساعتهای امپریو آرمانی را که انتخاب کنید، مطمئناً با لباس مورد نظر شما سِت خواهد بود زیرا این ساعت ها از نظر سبک بسیار عالی هستند.

دسته‌بندی راهنمای خرید ساعت لوکس
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی تلگرام
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت